Program edukacyjny „Polska – moja Ojczyzna”

Marzec 10, 2019
zdjęcia polska

W tym roku mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu, przedstawicieli agencji szkolno – przedszkolnej LUPUS, którzy przeprowadzili zajęcia w ramach programu edukacyjnego „Polska – moja Ojczyzna”. W programie w formie zabaw i quizów dzieci  miały okazję sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę na temat Ojczyzny – godła, flagi, hymnu, mapy Polski, stolic oraz poznać historię dywizjonu 303 oraz historię powstańców. Celem przewodnim spotkań było przybliżenie i wyjaśnienie, czym jest PATRIOTYZM i OJCZYZNA.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniach – rozwiązywały zagadki związane z Polską na specjalnie przygotowanych tablicach edukacyjnych. Każdy przedszkolak na pamiątkę udziału w programie otrzymał ”Dyplom Małego Patrioty” i mógł zrobić sobie zdjęcie w mundurze – żołnierza dywizjonu 303, a innym razem Powstańca bądź sanitariuszki.