Primavera – w oczekiwaniu na wiosnę

Marzec 20, 2017
SAM_6960

Jak co roku z niecierpliwością oczekujemy na wiosnę, ta pora roku jest szczególna, dlatego  podczas spacerów przedszkolaki z dużym zainteresowaniem, obserwują budzącą się przyrodę, a śpiew ptaków, pozwala nam  mieć nadzieję, że wiosna tuż,tuż.


Po wizycie na targu owocowo-warzywnym, przedszkolaki z zapałem przystąpili do obowiązków związanych z pielęgnacją hodowli roślin w kąciku przyrody, a podczas zajęć kulinarnych samodzielnie wykonali kanapki z nowalijek.

Z myślą o nadchodzącej wiośnie – primavera to w języku hiszpańskim wiosna- nasi mali uczniowie wraz z wolontariuszkami, przygotowali kolorowy mural, który można podziwiać w holu przedszkola. Sięgając po atrakcyjną dla dzieci   i zupełnie im nową formę wyrazu, staramy się uwrażliwiać dzieci na zmiany zachodzące w przyrodzie i ich piękno. Chcemy rozwijać umiejętność dzieci wypowiadania się w różnych technikach plastycznych oraz aby w miarę swoich możliwości przejawiały zainteresowanie wybranymi dziełami sztuki oraz tradycjami i obrzędami związanymi ze świętowaniem pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.

Murale, czyli wielkoformatowe grafiki ścienne są najprawdopodobniej tak stare jak ludzka cywilizacja. Ich definicja jest tak szeroka, że można zaliczyć do nich nawet malowidła z jaskini Chauveta. Murale odnajdziemy w egipskich grobowcach lub zniszczonych niegdyś przez wybuch wulkanu Pompejach. Obecnie murale zdobią ściany budynków na całym świecie.