„Cała Polska czyta dzieciom”

Styczeń 21, 2019
IMG_2343

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania,  stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, integruje grupę, uczy wartości, buduje samoświadomość. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolności koncentracji oraz ciekawość świata i własne zainteresowania.
Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego w ramach akcji „Cała Polska czyta czyta dzieciom” serdecznie zapraszamy chętnych rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, na wspólne czytanie bajek lub opowiadań wybranych przez dziecko. Akcję realizujemy już od września i bardzo się cieszymy, że jest ona tak miło przyjęta przez dzieci i rodziców. Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy dotychczas wzieli udział w akcji, za poświęcony czas i  zaangażowanie.