„Klub Małego Odkrywcy” w naszym przedszkolu

Październik 9, 2016
eksp

W ramach comiesięcznych spotkań „Klubu Małego Odkrywcy” łączymy naukę o zjawiskach i reakcjach zachodzących w przyrodzie z dobrą zabawą. Dzieci pod opieką instruktora samodzielnie przeprowadzają bezpieczne eksperymenty: odkrywają właściwości cieczy oraz innych ciał o różnych stanach skupienia, poznają świat za pomocą zapachów i dotyku, łączą ze sobą różne substancje. Zbadają mydło, cytrynę i wrzucą jajko do octu – co uświadomi im, dlaczego warto myć zęby. Wszystkie zajęcia zaplanowane są tak, aby dzieci otrzymały odpowiedź na podstawowe, proste życiowe pytania. Pasta do zębów dla słonia, wybuch wulkanu, działanie narządów zmysłów, mieszanie kolorów…  to tylko nieliczne z tematów zajęć dla maluchów.