Hiszpański Festiwal w przedszkolu

Marzec 2, 2016
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

FALLAS DE VALENCIA

DRODZY RODZICE

Witajcie

Jestesmy wolontariuszkami goszczącymi w przedszkolu w ramach projektu EVS, w miesiącu marcu zaplanowałyśmy wspólny projekt związany z miastem, z którego pochodzimy -Valencją. Co roku w marcu odbywa się tam hiszpańskie święto o charakterze festiwalu- Fiesta de las Fallas.

Głównym elementem święta są rzeźby tworzone z kartonu, plastrów wosku i drewna, wykonywane według projektów zawodowych artystów plastyków, które płoną na ulicach miasta w ostatnim dniu świąt – 19 marca.

Każdej grupie rzeźb towarzyszy mniejsza grupa, wykonana przed dzieci z danej dzielnicy lub osiedla, tę mniejszą grupę nazywamy ‚ninots’ (dziecięca).

Pragniemy podzielić się z Wami naszą tradycją, będziemy przygotowywać rzeźby wraz z dziećmi w przedszkolu, tematem przewodnim prac będą postacie ze znanych dzieciom kreskówek. Jesli chcą Państwo przyłączyć się do tworzenia rzeźb, serdecznie zachęcamy. Pracę wykonujemy z surowców wtórnych (kartonów, opakowań, styropianu, tektury). Przykładową pracę zamieszczamy w nowościach, przy informacji o tym wydarzeniu.

O szczegóły proszę pytać wychowawczynie w grupach.

Pozdrawiamy Irene i Laura